Turyści nie wiedzą gdzie byli, podróżnicy nie wiedzą gdzie będą - Paul Theroux
Blog > Komentarze do wpisu
Costa Teguise, 15.02, środa

Dziwny dzień. Śniadanie wprawdzie było, ale niebo totalnie zachmurzone od rana. W planach miałem wycieczkę do Playa Blanca (autobus bezpośredni spod mojego hotelu), ale tam nie dotarłem. Autobusy kursują niby co pół godziny, ale pierwszy przyjechał spóźniony i pełny – nawet się nie zatrzymał na przystanku, a trochę ludzi na niego czekało. Dobra, czekam na następny. Ludzi na przystanku przybywa, a następny autobus też pełny i też się nie zatrzymał. Stwierdziłem, że to bez sensu i wsiadłem do autobusu jadącego w przeciwnym kierunku – do Costa Teguise (bilet w jedną stronę kosztuje 2,95 €).

Costa Teguise to typowy kurort, nic specjalnego. Ale pogoda dziś do dupy, więc lepiej zobaczyć coś nowego niż siedzieć w hotelu. A z tego co czytałem wcześniej jest tam akwarium. Jest, i owszem, ale takie sobie i bardzo drogie (wstęp 14 €). Więc musiało mi się podobać, hi, hi. Ale ogromne żółwie morskie to chyba pierwszy raz widziałem jak pływają w akwarium. Były też rekiny, płaszczki, koniki morskie czy różnego rodzaju ryby. Jeszcze przeszedłem całą nadmorską promenadę i wróciłem autobusem do hotelu.

I tyle co wróciłem, to zaczęło padać. Czekałem na kolację pijąc piwo i gapiąc się w te durne hiszpańskie kanały telewizyjne. Ale za dostęp do TV satelitarnej tu się płaci – tygodniowa opłata wynosi 26 € (plus kaucja za pilota 15 €). WiFi też płatne. Za to „mój” Puerto del Carmen jest chyba ładniejszym miejscem do spędzenia urlopu niż ta Costa Teguise. Tu są ładniejsze plaże, a i z balkonu widzę zarysy Fuerteventury na horyzoncie. Ale generalnie jak ktoś marzy o ładnych plażach z żółtym piaskiem, to tu tego raczej nie ma. Wybrzeże jest skaliste, gdzieniegdzie tylko piasek.

Po kolacji meczu w TV nie znalazłem (a miał grać Real Madryt z Napoli). Cóż, idę spać. Jutro pogoda ma być ładna, a wraz z kilkoma osobami wykupiliśmy fakultatywną wycieczkę (39 €) – trekking na wulkan La Corona z pięknymi widokami na archipelag Chinijo na północy Lanzarote. Oby tylko te widoki były!

Zdjęcia – żółw morski, rybki w akwarium, Playa de las Cucharas (wszystko Costa Teguise)

żółw morski

rybki w akwarium

Playa de las Cucharas

niedziela, 19 lutego 2017, piero70

Polecane wpisy