Turyści nie wiedzą gdzie byli, podróżnicy nie wiedzą gdzie będą - Paul Theroux
Blog > Komentarze do wpisu
Chachapoyas / Gocta, 01.08, wtorek

Podróż okropna, spałem może z dwie godziny, ale dobrze, że w nocy – przynajmniej nie widziałem tych przepaści. Ale te odgłosy hamowania silnikiem… Ale szczęśliwie dotarliśmy do Chachapoyas ok. 5H30. Niestety w hotelu nasze pokoje będą do dyspozycji ok. południa, więc jak zwykle zostawiamy plecaki w schowku. Naraz na mieście zaczęły wybuchać petardy i sztuczne ognie, do naszych uszu dochodzi też bardzo głośna muzyka – o 6H00 rano takie hałasy?! Okazało się, że dziś rozpoczyna się święto patronki miasta, które potrwa zaledwie… 15 dni (do Wniebowzięcia).

Z PW poszliśmy kupić jakieś bułki, jajka czy cebulę i pomidory (targ już działa) by zrobić śniadanie dla całej grupy – pyszną jajecznicę. Po drodze mieliśmy okazję oglądać roztańczoną procesję z figurą miejscowej Matki Boskiej i orkiestrą. Cholera, gdyby u nas były takie „akty religijne”, to sam bym chętnie brał w nich udział. Tym bardziej, że w procesji dużo było młodych dziewcząt tańczących w rytm muzyki przez obrazem patronki.

O 9H00 wyjeżdżamy wynajętym busikiem do miejscowości Cocachimba (ok. 1 godz. jazdy), skąd ruszamy na kilkugodzinny trekking do trzeciego co do wysokości wodospadu na świecie – Gocta (771 m wys.). Odkryty został dopiero w… 2002 roku – tak tu jeszcze jest wiele rzeczy, które mogą zmienić wszelkie podręczniki do geografii. Po kilku godzinach dotarliśmy pod wodospad – nie mieści się w kadrze, ale w porze suchej jest mało spektakularny – ledwo strużka wody spadała dość leniwie. Na dodatek pod słońce. Trochę byłem rozczarowany (tym bardziej, że trekking był dość forsowny), ale po powrocie zimne piwko smakowało wyśmienicie, a zamówiony obiad był bardzo dobry (lomo saltado).

Po powrocie do hotelu zrobiłem jeszcze jakieś zakupy, wziąłem prysznic (wróciłem z wodospadu cały mokry), trochę pogadałem z PW i spać. Czy ja się tu kiedyś wyśpię? Wątpię, ale dlatego tu jestem. W domu się wyśpię lub w grobie (to na pewno), a teraz szkoda czasu na takie „przyjemności”, he, he.

Zdjęcia – procesja przed ratuszem w Chachapoyas, Andy wokół Cocachimba, wodospad Gocta

procesja przed ratuszem w Chachapoyas

Andy wokół Cocachimba

wodospad Goctasobota, 19 sierpnia 2017, piero70
Tagi: Peru ameryka

Polecane wpisy