Turyści nie wiedzą gdzie byli, podróżnicy nie wiedzą gdzie będą - Paul Theroux
Blog > Komentarze do wpisu
Sesriem, 15.08, środa

W nocy zimno nie było, ale poranek był bardzo rześki. Śniadanie, pakowanie i w drogę. Jeszcze krótka wizyta w supermarkecie, bo na pustyni nie tylko wody brak (coś do jedzenia oraz piwo).

Tuż za Windhoek kończy się asfalt i jedziemy 350 km po szutrze na płd-zach. Trochę trzęsie, ale kierowcy pędzą nawet ponad 100 km/h nie zważając na ograniczenia prędkości. Powoli zmienia się krajobraz – z górskiego na coraz bardziej pustynny. Czasem za oknem widzimy zwierzęta – pawiany, guźce czy antylopy. Ale także krowy czy konie – co one tu jedzą ?!

Postój na lunch na punkcie widokowym, a potem krótka wizyta w miejscowej „metropolii” – Solitaire (jest stacja benzynowa, a nawet ciastkarnia). Ciekawe klimaty, dużo wraków porzuconych samochodów oraz wiewiórki polne żyjące w norach w ziemi. Do Sesriem jeszcze ponad 80 km.

Wjeżdżamy na teren Parku Narodowego Namib-Naukluft (lista UNESCO), a nocleg mamy na polu namiotowym Sesriem. Niestety nasi „afrykańscy przyjaciele” z ekipy technicznej się nie spisali – po dotarciu na miejsce naszych namiotów brak, nic nie jest gotowe. Zostawiamy więc bagaże i jedziemy do pobliskiego Sesriem Canyon, świętego miejsca Buszmenów (szczerze mówiąc rozczarował mnie – po prostu suchy kanion wyrzeźbiony przez rzekę w zlepieńcach). Kiedyś tu było oczko wodne, ale wyschło, bo nie padało tu od 4 lat. Pod wieczór była jeszcze wizyta na wydmie Elim Dune, gdzie można było oglądać okolicę w świetle zachodzącego słońca.

Po powrocie na kemping namioty już stoją, kolacja się gotuje, stoły porozstawiane. Czyli wszystko OK, ale jak miejscowych nie opieprzysz, to palcem nie kiwną. Taka mentalność. Kolacja była dobra, trochę posiedzieliśmy przy ognisku i czas spać. W dzień było bardzo ciepło, teraz jest strasznie zimno. Ale za to gwiazdy widać niesamowicie – Krzyż Południa, Droga Mleczna. Rewelacja !

Zdjęcia – wraki w Solitaire, Sesriem Canyon, krajobraz P.N. Namib-Naukluft

wraki w Solitaire

Sesriem Canyon

krajobraz P.N. Namib-Naukluft

piątek, 31 sierpnia 2018, piero70
Tagi: Afryka Namibia

Polecane wpisy